09:54, 05 paź 2018 r. Konrad Bukowiecki: Mam spokojną głowę

/files/news/20180808an2267.jpg

Na konferencji poświęconej rozszerzeniu do 250 osób programu Team 100 gościem był srebrny medalista tegorocznych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce Konrad Bukowiecki.

21-letni  kulomiot jest beneficjentem Team 100 od początku istnienia programu, czyli od czerwca 2017 roku. – To znakomita sprawa, wielka pomoc dla nas młodych sportowców. Większość z nas jeszcze się uczy, ma inne sprawy na głowie. Pieniądze z Team 100 zapewniają nam spokój. Nie musimy myśleć między treningami o tym, czy starczy nam na życie. Ja dzięki temu programowi mam spokojną głowę, ale myślę, że mówię to w imieniu innych uczestników. Powiększenie ilości uczestników świadczy o efektywnym działaniu projektu. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu ministrowi Bańce za uruchomienie tego programu – powiedział lekkoatleta AZS UMW Olsztyn.

Bukowiecki na konferencje do Warszawy przyjechał po wakacjach. Teraz myśli o przygotowaniach do sezonu halowego. – Mam poczucie, że odpocząłem, naładowałem baterię i teraz pełen energii przystępuje do ciężkiej pracy – powiedział.

Głównym celem startowym na przyszły rok będą mistrzostwa świata w Katarze, które odbędą się dopiero w październiku. – Kwestia przygotowań należy do mojego trenera czyli do mojego taty. Ufam mu w 100 procentach i będę realizował jego plan. On jest rozsądnym trenerem, ja jestem rozsądnym zawodnikiem, jeżeli nie będzie kontuzji, to wszystko będzie dobrze – zapowiada wicemistrz Europy.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie